Tamagotchi project

Tamagotchi project to przygotowany przez vulpiego projekt socjalno-rozrywkowo-społeczny mający zachęcić ludzi (widzów) do opiekowania się wirtualnym zwierzakiem i przedstawiania jego rozwoju poprzez codzienną komunikację.

Jak to działa?

Jeśli zostaniesz wybrany do uczestniczenia w projekcie, otrzymasz małego wirtualnego zwierzaka - Tamagotchi w formie małego urządzenia "jajeczka" jak za starych lat, którym będziesz się musiał opiekować. Wymagane jest, żeby codziennie wrzucić zdjęcie z życia twojego tamagotchi. Może to być jego podróż, jego nudny dzień, czy jego śmierć. Dyskusje na temat zwierzaków będziemy prowadzić na specjalnym kanale na discordzie.

Jak dołączyć?

Aby dołączyć do projektu, zgłoś chęć uczestnictwa wybierając pozycję w sklepiku o nazwie "Tamagotchi project - ZAPISY". Koszt zapisu to 500 digimonów. Zapisanie nie wiąże się z automatycznym uczestnictwem w projekcie. Po zakończeniu zapisów, vulpi wybierze użytkowników, którzy będą uczestniczyć w projekcie. Zapisując się - dajesz znać, ze chcesz się z nami bawić.

Zapisałem się! Wybrałeś mnie! Co dalej?

W następnej kolejności vulpi wyśle do uczestników urządzenie - tamagotchi za pomocą paczkomatów (które podawaliście przy zapisie). Po otrzymaniu urządzenia pochwal się startem w projekcie na dedykowanym kanale na discordzie. Uruchom urządzenie i stwórz swojego własnego zwierzaka tamagotchi. Przynajmniej raz dziennie opisuj krótko co dzisiaj robiliście z twoim zwierzakiem (koniecznie dorzuć fotkę!). Porozmawiaj z innymi uczestnikami projektu jak im idzie. Który ze zwierzaków przeżyje najdłużej wśród wszystkich uczestników?

Mój zwierzak umarł! (i/lub) Nie chcę już się bawić z wami!

Po śmierci swojego zwierzaka możesz w każdej chwili zacząć zabawę jeszcze raz, opisując co się stało i zaczynając przygodę na nowo. W każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w projekcie (nawet jeśli twój tamagotchi jeszcze żyje/lub chcesz bawić się tamagotchi bez opisywania jego życia). Rezygnacja z zabawy nie zezwala na powtórne powrócenie do projektu.

Co dostanę w zamian?

Nie przygotowane są żadne nagrody za uczestnictwo, zabawę, czy zwycięstwo w projekcie. Nagrodą samą w sobie jest otrzymanie urządzenia, które jest dostarczone za darmo.

Dlaczego?

(vulpi) Interakcja z ludźmi, oraz widzami na livestreamie jest fantastyczna. Bardzo się cieszę, że możemy ogrywać wspólne gry i rozmawiać na wiele różnych tematów. Ostatnio bardzo modny jest kult RETRO - powrotu do starych gier, zachowań oraz doświadczeń, które kierowały naszym życiem lata temu. Z tego powodu, by zachęcić wspólnie ekipę osób odwiedzających moje livestreamy, wpadłem na pomysł odświeżenia starych tamagotchi i nakłonienia ludzi do spróbowania zabawy jeszcze raz po latach (lub pierwszy raz, gdy nigdy nikt nie miał swojego tamagotchi). Zdecydowałem się na prawdzie urządzenia (które zakupię z własnych funduszy dla was), a nie aplikację na telefon, ponieważ wrażenie obcowania z prawdziwą elektroniczną zabawką jest dużo ciekawsze i przyjemniejsze niż klikanie w wersji mobilnej. Urządzenie może być (a nawet musi być!) zabierane ze sobą i trzeba pamiętać jeszcze o nim, a nie tylko o telefonie i kluczach. To sprawia, że bardziej przywiązujemy się do takiego małego gówna jakim jest właśnie tamagotchi. To też świetna okazja by po prostu przypomnieć sobie o starych czasach i zabawkach, którymi bawiliśmy się 20 lat temu, kiedy boom na tamagotchi wybuchł w Polsce. To też moim zdaniem świetny projekt, który może zbliżyć do siebie ekipę ludzi i zachęcić ich do wspólnych rozmów, dyskusji na ten konkretny temat. To trochę jak gra z multiplayerem, ale każdy gra sam i dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi. To trochę projekt bez celu.

FAQ (często zadawane pytania)

Kto może uczestniczyć w projekcie?

W projekcie może uczestniczyć każda osoba, która w sklepiku zapisze się do projektu. Nie musi to być osoba która odwiedza moje livestramy, to może być każdy. Wymagany jest jednak discord, na którym będziemy rozmawiać o projekcie

Kiedy i gdzie?

Zapisy do projektu rozpoczynają się teraz i potrwają do poniedziałku - 13 lipca 2020 roku. W tym dniu wybiorę szczęśliwców, których poinformuję za pomocą e-maila. Zamówię tez odpowiednią liczbę urządzeń. Najpóźniej do piątku - 17 lipca 2020 (maks poniedziałku 20 lipca) chciałbym, żeby urządzenia były już u was. Od tego momentu formalnie rozpocznie się projekt.

Kiedy projekt się nie rozpocznie?

Projektu nie rozpoczniemy jeśli zgłosi się MNIEJ NIŻ 5 osób (oprócz vulpiego)

Jaka jest maksymalna liczba osób?

Nie przewiduję maksymalnej liczby osób, ograniczona będzie funduszami vulpiego na zakup tamagotchi.

Zapisałem się. Jakie mam szanse na uczestnictwo?

To zależy. Czynników będzie wiele i tylko vulpi je zna. To jest projekt w formie doświadczalnej, więc będą wybierane osoby z różnych grup.

Jakie urządzenie dostanę?

Dostaniesz nowe (zamówione przez Allegro) urządzenie, którym będzie zabawka Tamagotchi. Nie będzie to oryginalne, firmowe Tamagotchi tylko chińska podróba (inaczej vulpi poszedłby z torbami)

Kiedy zakończy się projekt?

Projekt zakończy się, gdy ostatnia osoba znudzi się swoim tamagotchi i nikt już o nich nie będzie pisał na discordzie.

Po co to robisz?

Bo chcę zrobić coś fajnego, a to jest fajne!

Masz pytania?

Pytaj na discordzie!